پلاستیک بسته بندی

پلاستیک بسته بندی 

پلاستیک بسته بندی که از مشتقات پلی اتیلن میباشد و با نام نایلون بسته بندی و یا سلفون بسته بندی هم شناخته می شود جهت بسته بندی بیشتر محصولات غذایی – صنعتی – دارویی و … کاربرد دارد که با توجه به فرمولاسیون متفاوت این نوع فیلم و  نوع محصولی که بسته بندی خواهد شد و خواص و کیفیت و مقاوت آنها به انواع مختلفی طبقه بندی میگردد در ادامه سعی میکنیم به طور مختصر شما را با انواع پلاستیک بسته بندی آشنا کنیم.

رول شیرینگ

رول شیرینگ همان نایلون شیرینگ می باشد که معمولا در دستگاه های بسته بندی شیرینگ کاربرد دارند در این دستگاه ها با توجه به نوع دستگاه از مدل های تک لایه و یا دولایه یک طرف باز استفاده می شود . رول شیرینگ در وزن – ضخامت – قطر توپی داخلی – قطر رول خارجی -میزان شفافیت – رنگ – میزان کشش افقی و یا عمودی – میزان الکتریسیته ساکن رول – میزان لیزی پلاستیک و عوامل دیگر بسته به اینکه در چه دستگاهی و با چه هدفی مورد استفاده قرار میگیرد تولید و سفارشی سازی میگردد . پس در صورتیکه نایلون شیرینگ را بصورت کامل  نشناسیم در انتخاب و حتی مصرف و کیفیت و هزینه حتما دچار مشکل خواهیم شد . در زیر سعی کردیم شما را با انواع رول شیرینگ بیشتر آشنا کنیم تا با انتخاب هوشمندانه در کیفیت و هزینه بتوانید بهترین را برای محصولات و دستگاه خود انتخاب کنید تا در نهایت با اطمینان بسته بندی کنید!

رول شیرینگ

رول شیرینگ پلی اتیلن
رول شیرینگ پلی اتیلن یکی ار انواع پلاستیک بسته بندی شیرینگ می باشد که استحکام بالایی دارد و از نوع تک لایه است و برای بسته بندی ثانویه کاربرد دارد این نوه نایلون شیرینگ را میتوان برای جین کردن محصولات کوچک و متوسط و حتی بزرگ مورد استفاده قرار داد و با توجه به ضخامت آن از 60 میکرون تا 120 میکرون تولید می شود محصولاتی که با این نوع پلاستیک قابل بسته می باشند شامل شل آب معدنی- سلفون کشی های ثانویه کارتن – جین های 12 و 24 و 36 تایی کلبه محصولات غذایی – کنسرو – لوازم صنعتی – محصولات دارویی – آرایشی و بهداشتی و … است. بسته بندی با فیلم شیرینگ پلی اتیلن یکی از پر کاربرد ترین نوع بسته بندی است که با توجه به قیمت مواد پلی اتیلن از نظر هزینه نیز بسیار مورد توجه تولید کنندگان میباشد و قیمت تمام شده آن نسبت به کارتن بسیار مقرون به سرفه است.

رول شیرینگ پلی اتیلن

رول شیرینگ PVC

رول شیرینگ PVC  نوعی سلفون شیرینگ است که دارای شفافیت بسیار بالا است و نسبت نوع PE نرمی کمتری دارد و ضخامت آن نیز کمتر است ولی چند لایه میباشد و ضخامت معمول آن 21 میکرون میباشد و بیشتر در بسته بندی هایی استفاده می شود که نمایش کالا های داخل آن هدف بسته بندی است و بیشتر شکیل بودن آن مورد توجه است و در درجه  بعد جلوگیری ار نفوذ خاک و رطوبت (به دلیل نوع بسته بندی L) و در نهایت آک شدن محصول . نایلون PVC بیشتر به شکل فویلد تولید میگردد که منظور دو لایه یک طرف باز می باشد پلاستیک های PVC دارای 2 نوع سخت و نرم میباشد که منظور پس از اعمال حرارت به پلاستیک و زمانی که نایلون سرد شد جنس سلفون نرم یا سخت است که مدل نرم مناسب مواردی است که اجناس درون فریزر یا هوای سرد قرار میگیرند و اگر درست اتخاب نشود و از مدل سخت در هوای سرد استفاده شود باعث شکستگی فیلم می گردد. 

رول شیرینگ PVC

رول شیرینگ POF

رول شیرینگ POF یا همان پلی اولیفن (Polyolefin) شباهت زیادی به سلفون پی وی سی دارد با این تفاوت که این فیلم قابل استفاده و تماس مستقیم با مواد غذایی میباشد و کاربرد بالایی در صنایع غذایی دارد. این رول دارای تکنولوژی ساخت 5 لایه همزمان می باشد و ار نظر مشخصات و کارایی همانند فیلم PVC است و بصورت فویلد از وسط میباشد و از نظر ضخامت معمولا با ضخامت 16 میکرون تولید می شود و استحکام آن نیز خیلی بیشتر از (پی وی سی)  است و بدلیل استحکام بالا و ضخامت کم بسیار با سرفه تر نایلون PVC است و به همین منظور بیشتر مورد توجه کارخانجات و شرکت های تولیدی مخصوصا صنایع غذایی قرار گرفته است.

رول شیرینگ POF

رول  استرچ

رول استرچ یا همان سلفون استرچ نوعی از پلاستیک است که قابلیت کشسانی دارد و به دور محصول پیچیده می شود این دل فیلم در رول هایی به عرض 500 میلیمتر برای بسته بندی پالت و رول های باعرض 250 و یا 125 میلیمتر برای بسته بندی اجسام با طول زیاد کاربرد دارد در این نوع فیلم فقط نایلون استرچ به دور محصول پیچیده شده و حرارت داده نمی شود . این نوع فیلم بیشتر در ضخامت  22 میکرون تولید می شود و بسته به هدف بسته بندی از 1 تا 5 دور به دور محصول پیچیده می شود. با توجه به کیفیت فیلم استرچ میتوان از سیستم های پری استرچ در بسته بندی پالت ها استفاده نمود که مصرف آن ها را تا 4 برابر کاهش و استحکام محصولات را تا 5 برابر افزایش می دهد. در حال حاضر فیلم استرچ پرمصرف ترین و پرفروش ترین فیلم بسته بندی در جهان برای بسته بندی پالت می باشد.

رول استرچ

تماس با ما

جهت مشاوره و کسب اطلاعات جامع تر با ما بصورت تلفنی تماس حاصل نمایید.

WhatsApp

ارتباط با کارشناسان فروش از طریق WhatsApp