دستگاه استرچ پالت چیست؟

دستگاه استرچ پالت
دستگاه (استرچ پالت – پالت استرچ – پالت پیچ – پالت بند) که همگی دستگاه بسته بندی پالت هستند ، می توانند فیلم استرچ (پلاستیک – نایلون – نایلکس – لفاف – سلفون) را به دور پالت محصولات(بوسیله خاصیت چسبندی و کشندگی فیلم استرچ) بپیچد. این دستگاه ها از 3 بخش اصلی تشکیل شده اند :
بخش گردان (صفحه یا دکل)
در این بخش 2 حالت وجود دارد یا پالت محصول می گردد(صفحه گردان) و یا پالت محصول ثابت است و دکل به دور آن می گردد(دروازه ای) که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.
بخش ستون بالابر فیلم استرچ
این بخش تقریبا در هر دو مدل بالا کاربرد یکسانی دارند و کار این بخش حرکت دادن رول فیلم استرچ به سمت بالا و پایین به منظور ایجاد همپوشانی می باشد.
بخش کشش نایلون
این بخش مربوط به مکانیزم میزان کشش فیلم به دور محصول می باشد که به 2 نوع تقسیم می شود:
کشش فیلم از طریق لنت
با این مکانیزم از طریق ترمز که با لنت تعبیه شده بر روی یاتاقانی که فیلم بر روی آن قرار گرفته شده است میزان کشش را تنظیم می نمایند.
کشش فیلم از طریق موتور پری استرچ (Pre Stretch)
در این سیستم فیلم از مابین 2 توپی بزرگ لاستیکی که به موتوری متصل شده است عبور می نماید و با تغییر دور این موتور کشش فیلم تنظیم می شود . در ضمن این 2 توپی سرعت های متفاوتی دارند و در فاصله 10 سانتیمتری بین آنها فیلم پری استرچ می شود(کاهش مصرف تا 300%)

ما در این قسمت به شما کمک می کنیم تا بتوانید دستگاه پالت استرچ مورد نظر خود را متناسب با ماهیت و تیراژ و کیفیت بسته بندی مورد انتظار به درستی و با کمترین قیمت انتخاب نمایید پس با ما همراه باشید…….

1- صفحه گردان

دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت صفحه گردان

این مدل دستگاه می تواند پالت محصولات را که وزنی مابین 1000 تا 2500 کیلوگرم دارد لفاف پیچ نماید و از طریق لیفتراک می توان آن را تغذیه کرد .اگر می خواهید از لیفتراک دستی برای این منظور استفاده کنید باید رمپ مورد نظر را برای آن انتخاب نمایید.نقاط قوت و ضعف این نوع از پالت پیچ ها را در زیر آورده ایم:

مزیت ها

 • اشغال فضای کم
 • قیمت ارزان
 • جابجایی راحت دستگاه

معایب

 • استهلاک بالای دستگاه در مقایسه با دستگاه های دروازه ای
 •  ریختن محصولات در سرعت های بالا (نیروی گریز از مرکز)
 • آسیب دیدن دستگاه در صورت بی احتیاطی در بارگذاری توسط راننده لیفتراک

فیلم دستگاه پالت استرچ صفحه ای

دستگاه های پالت پیچ صفحه ای دارای انواع مختلفی می باشند که کاربرد های متفاوتی دارند برای آشنایی بیشتر با انواع دستگاه استرچ پالت صفحه گردان این صفحه را مطالعه نمایید.

2- دکل گردان (دروازه ای)

دستگاه های دکل گردان به شکلی طراحی شده اند که پالت در مرکز دستگاه و بر روی زمین (ثابت) می باشد و دکل دستگاه که فیلم استرچ بر روی آن قرار دارد به دور پالت می چرخد.به دلیل اینکه پالت کاملا بر روی سطح زمین قرار می گیرد تغذیه آن توسط لیفتراک دستی به راحتی انجام می گیرد.در ادامه نقاط قوت و ضعف آن را مشاهده نمایید:

مزیت ها

دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت دروازه ای

 • استهلاک بسیار پایین (تقریبا بدون استهلاک)
 • عدم ریزش محصولات در هنگام بسته بندی
 • عدم محدودیت وزنی
 • سرعت بالا

معایب

 • اشغال فضای زیاد
 • جابجایی از مکانی به مکان دیگر سخت
 • قیمت بیشتر نسبت به مدل های صفحه ای

فیلم دستگاه پالت پیچ دروازه ای

دستگاه های استرچ پالت دروازه ای دارای انواع مختلفی می باشند که کاربرد های متفاوتی دارند برای آشنایی بیشتر با انواع دستگاه پالت پیچ دروازه ای این صفحه را مطالعه نمایید.

کانال تلگرام

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از آخرین اخبار شرکت اصفهان پک در کانال تلگرام ما عضو شوید.

تماس با ما

جهت مشاوره و کسب اطلاعات جامع تر با ما بصورت تلفنی تماس حاصل نمایید. کارشناسان مجرب ما آماده پاسخگویی به سوالات شما میباشند.